Mijn computer en ik
Onder redactie van Bert Lustig verscheen tot voor kort een groot aantal artikelen, waarschuwingen, tips en zelfs online cursussen.
Tot ons verdriet is Bert op 22 maart 2022 na een kort ziekbed overleden en zal deze rubriek helaas niet kunnen worden voortgezet in de huidige vorm.
Als eerbetoon aan Bert en zijn grote inzet blijft deze rubriek – tenzij de inhoud verouderd is – vooralsnog bestaan.
Om enige orde aan te brengen in de vele pagina’s en artikelen is de inhoud verdeeld in vier categorieën, te weten:
Wetenswaardigheden.
Windows 10 heeft nieuw veiligheidscentrum
In april 2017 is een grote update van Windows 10 geweest en Windows 10 kent nu een nieuw veiligheidscentrum. Ook is na de update via Windows Defender Security Center is de status van de computer op gebied van veiligheid te zien.
Onderdelen veiligheidscentrum
In het nieuwe onderdeel zien gebruikers of alle aspecten van veiligheid op hun computer in orde zijn. Denk aan of er een antivirusprogramma actief is, of de firewall aanstaat en of de aanwezige programma’s en internetprogramma’s goed zijn ingesteld voor de privacy. Maar er is meer. Zo controleren gebruikers in het nieuwe veiligheidscentrum ook of ze alle updates van Windows hebben. Ook de statussen van de accu (bij laptops) en harde schijf staan erbij.